Fortel Design

SLATE-LITE

Slate-Lite (neboli kamenná dýha, kamenná tapeta) je inovací v moderní architektuře. Je vhodná, jak pro vnitřní a vnější obklady, tak i pro nábytkové dekorace. Pomocí naší unikátní metody je možné získat mnoho velmi tenkých břidlicových tabulek z těch nejkrásnějších břidlicových bloků na světě. Každá deska je sama o sobě jedinečná a svým vzhledem vzbuzuje pocit opravdové břidlicové desky. Skutečnost, že materiál má na jedné straně všechy vlastnosti skutečného kamene, ale na druhé straně má velmi nízkou hmotnost a je neuvěřitelně pružný, jej předurčuje k realizaci mnoha úžasných projektů. Bez ohledu na to, zda je materiál použit pro stavbu nábytku, jako nástěnný obklad nebo jako podlahová krytina, Slate-Lite (neboli kamenná dýha) nemá téměř žádné hranice. Využití nalezne jako obklad v koupelnách, kuchyních, dekoračních stěn, obložení schodišt, krbů a jiných dekoračních předmětů a fasád.


www.slate-lite.cz

VZOR SLATE

Charakteristické pro vzory slate jsou zářivé barvy a až květinové strukrury vykreslené v kameni. 

VZOR MYCA

Třpytivý efekt u vzoru myca je způsoben zvýšeným podílem živce. Povrch je tvrdší a má silnější strukturu, není tak hladky jako vzor Slate. 

VZOR TRANSLUCENT

Typy translucent jsou nalepeny na průsvitné pryskyřici a jdou prosvítit (varianta za onyx). Toto podsvícení vdechne interiéru krásný překvapivý moment a zároveň slouží jako intimní osvětlení. Používá se u recepčních a barových pultů, kuchyňských ostrůvků a dekoračních stěn. 

Jelikož se jedná o čistě přírodní kámen, může se doručený material mírně lišit od vzorníku svým barevným odstínem či strukturou. Jedná se o přírodní kámen nanesený na laminátovém podkladu. Tloušťka materiálu je 1,5 - 2 mm. Standardní formát je 122 x 61 cm. Všechny materiály jsou k dispozici také v průsvitné variantě a větší velikosti lze dodot na poptání. Materiál je ohebný, pro větší rádiusy lze nahřát laminátový nosič horkovzdušnou pistolí.